Společnost FINAL PUR, s.r.o. dodavatel jediného kotvicího zařízení vyvinutého a vyráběného v České republice. Zařízení je dodáváno pod obchodním názvem CRYSTAL®.

Kotvicí zařízení CRYSTAL® je řádně certifikováno na typ A a typ C dle ČSN EN 795, rovněž je vybaveno zkouškami na upevnění na nosné konstrukce. Unikátní řešení, které spočívá ve speciální deformační zóně v případě zachycení pádu zajišťuje snížení výsledných sil, které působí na tělo.

 

Kotvicí zařízení Crystal® vyhovuje novým požadavkům ČSN EN 1090-4:2019, čl. B. 11 ve způsobu upevnění kotvícího zařízení na trapézové plechy ve střechách.

ČSN EN 1090-4 Provádění ocelových a hliníkových konstrukcí - Část 4: Technické požadavky na ocelové za studena tvarované prvky a konstrukce pro použití ve střechách, stropech, podlahách a stěnách zpřísnila podmínky pro vytváření otvorů ve střešním trapézovém plechu.

 

Pro obchodní partnery připravujeme nový e-shop, kde bude možné si objednávat kotvící zařízení.

Již dnes na základě poptávky připravíme cenovou nabídku na dodávku kotvicího zařízení.

Požadavky je možné zasílat na sebek@finalpur.cz

 

Rovněž poskytnete potřebné zaškolení pro instalaci kotvícího zařízení, případně vypracování projektu umístění kotvícího zařízení a poradenství při vypracování cenové nabídky zadavatelům stavby.

 

Instalací kotvicího zařízení CRYSTAL® podpoříte českého výrobce.

 

 

 

Společnost FINAL PUR, s.r.o., firma s nejdelší tradicí v ČR v instalaci a navrhování kotvicích zařízení vyráběných v České republice.

- kotvicí zařízení CRYSTAL®:

- kotvicí zařízení CRYSTAL®, jedinné kotvicí zařízení s průmyslovým vzorem chráněnou deformační zónou, která pohlcuje kinetickou energii:

- speciálně vyvinuté zakončení ocelového lana pro kotvicí zařízení CRYSTAL®, upevnění dosahuje prakticky 100% pevnosti lana:

Výsledky tahových zkoušek dokládají pevnost zakončení ocelového lana pro kotvicí zařízení Crystal®. Lano se při zkouškách přetrhlo mimo zakončení. Vlastní zakončení zůstalo při dosažení maximální pevnosti lana nedotčené.

Společnost je oprávněnou společnosti pro dovoz a instalaci kotvících zařízení určených k ochraně proti pádu, při údržbě fasády a ostatních  zařízení určených k ochraně proti pádu:

- DWS Pohl: Securant, Seculine Vario, Secupoint - viz www.pohlnet.com

 

 

- Innotech: FALZ, QUAD, SPAR, SAND, VERTIKAL, BARRIER a dalších www.innotech.at

 

Provádíme dodávku a montáž systémů určených k ochraně před pádem:

- systémy zachycení pádu,

- zádržné systémy,

- systémy určené k práci formou lanového přístupu (údržba fasády),

- vertikální lanové systémy určené k ochraně proti pádu u žebříků,

- dále zajišťujeme projektové práce v oboru a poradenství při řešení zařízení určených k ochraně proti pádu.

 

Zádržné a záchytné systémy proti pádu osob (kotvicí zařízení určené pro bezpečnou údržbu staveb) -  nedílná součást projektové dokumentace i stavby.

 

Společnost FINAL PUR, s.r.o. zajišťuje také odborné zapravení hydroizolace v rámci dodatečného osazení kotvicvích zařízerní (zádržných a záchytných systémů) na střechách.

 

Nový typ výrobku - kotvící zařízení CRYSTAL®

- jedinný český výrobek

Kotvicí zařízení CRYSTAL® je certifikováno jako typu C dle ČSN EN 795 a je určeno k upevnění na různé druhy nosných konstrukcí. Kotvicí zařízení CRYSTAL®, lze instalovat ve spojení s poddajným kotvicím zařízením - nerezovým i textilním lanem.

 

 

O kvalitě naší práce svědčí i reference, některé si zde můžete prohlédnout:

REFERENCE.pdf (526,6 kB)

 

Osobní ochranné prostředky proti pádu

Spojovací prostředek s tlumičem

Spojovací prostředek s tlumičem je nutné dodávat vždy dle délky, která je stanovena v projektu systému určeného k ochraně proti pádu osob.

Zachycovací postroj

Při práci na střeše je potřebné, aby byli přítomni vždy nejméně 2 pracovníci a nebo byl zajištěn kontakt s osobou pracující na střeše. V případě pádu druhý pracovník musí zabezpečit bezodkladné vyproštění. Součástí dodávky každého záchytného a zádržného systému má být i odpovídající vybavení pro...

Novinky

Secuzone - pochůzný bitumenový pás určený ke zvýraznění ploch

11.12.2010 20:07
Secuzone umožňuje zvýranit povolené nebo zakázané zóny pohybu po střešním plášti. Pohyb po střeše je téměř vždy rizikový, zvýraznění rizikový zón, míst určených k pohybu je velmi významné. Bitumenové natavovací pásy červené  barvy umožní snadnou orientaci při pohybu po střeše. Secuzone se...

EasyFlexx bitumen na opracování detailů

19.09.2010 18:19
  Ideální materiál pro opracování složitých detailů vytvářených z bitumenových pásů. Vnitřní rohy lze vytvořit z jednoho kusu tohoto materiálu.Extrémně odolný proti perforaci, vysoce tvarovatelný a roztažitelný. Velmi jednoduchá pokládka.Kompatibilní se všemi užívanými bitumenovými...
<< 1 | 2

Katalog kotvicích zařízení

Souhrnný katalog systémů proti pádu firmy DWS Pohl

Vzhledem k tomu, že firma DWS Pohl provedla výrazné rozšíření výrobků, český katalog se připravuje a bude co nejdříve zveřejněn.     Nová řada výrobků SECUPOINT: Prospekt Secupoint_sortiment.pdf (545,1 kB) Katalog POHL.pdf (5,8 MB)

Typy kotvících bodů Seculine Vario

seculine_typy.pdf (63 kB)

Typy kotvících bodů Seculine

seculinie vario_typy.pdf (48,6 kB)

Typy kotvících bodů Secupoint

Prospekt Secupoint_sortiment.pdf (545,1 kB)

Typy kotvících bodů Securant

securant_typy.pdf (53,5 kB)